niedziela, 7 marca 2010

Czarne koty i noc...

Dziś prezentuję kolczyki, które zrobiłam specjalnie na moje wiosenne candy. Candy wystawię, jak tylko opiszę symbolikę nocy (symbolika kota już tu jest).

Dlaczego Kot? Otóż kot tradycyjnie i archetypowo jest atrybutem Kobiety. Przede wszystkim dlatego, że jest obrazem elegancji i wdzięku niemal w każdej przybranej przez niego pozycji.

Kot jest niezależny, potrafi używać życia.

Jest on oczywiście zwierzęciem nocnym – widzi po ciemku, porusza się bezszelestnie, poluje w nocy.

Dlaczego czarny? Bo czarny jest bardziej tajemniczy. W nocy naprawdę go nie widać. Widać tylko jego świecące oczy. Poza tym czarny kot jest tradycyjnym towarzyszem czarownic, a każda kobieta ma w sobie coś z wiedźmy ;-)
Czarne koty (z fimo zabezpieczonego werniksem akrylowym) oraz kule nocy Kairu. Oprawiłam je w srebro. Całkowita długość kolczyków wynosi 5,8 cm.

5 komentarzy:

 1. Witaj KOCHANA! Piękne kocie,stylowe kolczyki...Jestem zafascynowana Twoimi pracami...Widać,że to Twoja pasja...Wkładasz w to serce. Zdecydowałam,że w nadchodzącym tygodniu zgłoszę się na przebicie uszu:-)Trochę późno...ha ha -w moim zacnym wieku,ale nie chcę czuć się poszkodowana.A tyle tracę.... BUZIAKI PRZESYŁAM na dobranoc. Życzę przepełnionego radością i słońcem Dnia Kobiet:-)*Matylda*

  OdpowiedzUsuń
 2. No to ja ju z wszystko rozumiem ;) Jako baba jaga po prostu MUSZęĘ kochać te czworonogi, Noje dwie koteczki są trzykolorowe, ale w nocy, jak każde koty, są czarne :))
  pozdrawiam
  Jagusia

  OdpowiedzUsuń
 3. Ups......... światło zgaszone, tylko monitor świeci, to literówek się namnożyło, przepraszam ;)
  Jagusia

  OdpowiedzUsuń